Varsta : 27
Localizare : Falticeni

MesajSubiect: Cetatea Suceava - Cetatea Targu Neamt   Dum Aug 22, 2010 4:12 am

Cetatea Suceava - Cetatea Târgu Neamț 1-1 (1-0)

Cetatea Suceava a disputat astăzi un nou amical pe stadionul "Nada Florilor" din Fălticeni contra celor de la Cetatea Târgu Neamț. Dacă în urmă cu o săptămână nemțenii s-au impus cu scorul de 2-0, partida de astăzi a fost mult mai echilibrată, sucevenii evoluând mult mai bine față de amicalele precedente. După un început mai slab de meci, jucătorii antrenați de Ov. Murariu și-au dat drumul la joc și au ratat prima mare ocazie în minutul 30 prin Crețu, reluarea acestuia din 3 metri ducându-se direct in portarul advers. Același Crețu avea însă să deschidă scorul la finalul reprizei fructifricând o centrare perfectă venită de pe flancul drept, ajungând astfel la cota 2 în 3 meciuri jucate.
Pauza nu schimbă nimic în jocul celor două echipe și tot sucevenii au primele ocazii de gol, Matei și nou intratul Găină nereușind să înscrie din situații unu la unu cu portarul advers. Contrar cursului jocului, minutul 55 aduce egalitatea pe tabelă, centralul Blănaru Alexandru acordând eronat 11 metri pentru echipa oaspete. Până la final sucevenii mai irosesc încă două ocazii imense, Azaharioaiei și Crețu trecându-se și ei pe lista celor ce au ratat singuri cu portarul în acest meci. La fel ca și în meciul de sâmbăta trecută, la oaspeți au evoluat Ailenei și Leuciuc, foști compenenți ai Cetății.
Cetatea Suceava: Artenie - Țugui, Huțanu, C. Ciurlă, Cozma - A. Ciurlă, Tomescu, Matei, Azaharioaiei - Crețu, Avrămia. Au mai intrat: Pavăl, Găină, Bulaicon, Moisii. Antrenor: ovidiu Murariu.